ویدئوی قاتل ندا روی اینترنت، رد ادعای احمدی نژاد


روز انلاین : پس از آنکه محمود احمدی نژاد در گفت وگو با شبکه سی. ان. ان مرگ ندا آقا سلطان را تلویحا به دشمنان دولت نسبت داد و گفت کسی که ویدپویمنتشر شده از  مرگ او را گرفته چرا تصویر قاتل او را پخش نمی  کند، ادامه این ویدپو که دستگیری ضارب را نشان می دهد روی سایت های اینترنتی قرارگرفت. دراین ویدپو تصویر این بسیجی که عباس کارگرجاوید نام دارد دیده می شود که مردم عصبانی با کلماتی رکیک- که قابل انتشار در ویدیوی اولیه نبوده اند – او را مورد حمله کلامی قرار می دهند.

محموداحمدی نژاد بارها اعلام کرده است که مرگ نداآقاسلطان مشکوک است. مقامات ایرانی تلاش کرده اند که ضارب وی را به آنچه اغتشاشگران می خوانند یا حتی عوامل بیگانه نسبت دهند. اما دراین فیلم همچنان که آرش حجازی پزشک شاهد قتل نداآقا سلطان پیش از درمصاحبه هایی با بی بی سی فارسی وصدای آمریکا مطرح کرده بود، پس از آنکه به ندا شلیک می شود و وی روی زمین می افتد مردمی که دراطراف بودند فردی را می گیرند که ظاهرا فرد شلیک کننده به ندا بوده است. این فرد درمیان فحش های مردم خشمگین فریاد می زده که نمی خواسته او را بکشد.

دراین فیلم نشان داده می شود که چگونه مردم تلاش می کنند هویت او رابیایند. محموداحمدی نژاد در مصاحبه با لری گفته بود کسانی که فیلم را گرفته اند این فرد را معرفی کنند تا قوه قضاییه او را دستگیر کند: «یک دوربینی که توانسته یک نفررا دهها دقیقه زیر نظر داشته باشد چطور قاتلی را که از نزدیک ودرفاصله دومتری او را به قتل رسانده تصویراو را نداشته؟ این برای ما سوال است.»

آرش حجازی درمصاحبه ای با صدای آمریکا درپاسخ به اینکه آیا عباس کارگر جاوید نامی که کارت شناسایی فردی که توسط مردم بعداز شلیک تیرگرفته شده بود همان فرد ضارب است گفت: » بعد از اینکه ندا زیر دست من فوت کرد من ایستادم ودر یک حالت شوک یک مقدار عقب رفتم ودریک حالت شوک نظاره گر شدم چون کاری از دستم برنمی آمد. چند دقیقه بعدش مردم شخصی را دستگیر کردند که فریاد می زد«من نمی خواستم بکشمش». این جمله به خصوص باعث شده بود که بقیه تصور کنند وی ضارب است. آن موقع مردم کارت هایش را گرفتند وهمان جا فریاد می زدند که بسیجی است، سپاهی است. بعد از یک مدت بحث مردم مانده بودند که با این شخص چه کار کنند.»

حجازی به صدای آمریکا گفت: » از  یک طرف عده ای می گفتند همان جا باید با او برخوردکنند. عده زیادی می گفتند که ما مثل آنها نیستیم و نمی توانیم او را بکشیم. از یک طرف نمی توانستند به پلیس او را تحویل بدهند. وفایده ای هم نمی دیدند در معرفی او. حتی پیراهن او را درآوردند ورهایش کردند. ولی کارت هایش را گرفتند. این کارتی که شما نشان دادید و این چهره – من درموردمشخصات فردی این شخص نمی توانم حرفی بزنم چون کارت را خودم ندیدم- اما این فردی که شما عکسش را در کارت دیدید همان شخصی است که فریاد می زد من نمی خواستم بکشمش.»

پس از مرگ ندا آقا سلطان ماموران امنیتی خانواده وی ونیز نامزد وی کاسپین ماکان را تحت فشارگذاشتند تا در جهت اثبات روایتی که آنها از این قتل اراپه می کردند همکاری کنند. بازداشت کاسپین ماکان و تحت فشار قرار دادن وی برای اینکه بگوید قاتل ندا از اعضای مجاهدین خلق بوده ازجمله این فشارهای اعمال شده روی خانواده آقا سلطان بوده است.

علی رغم اینکه پس از قتل ندا هویت عباس کارگر جاوید به عنوان قاتل ندا که توسط مردم دستگیر شده بود بر روی سایت های اینترنتی منتشر شد، اما مسوولین حتی از انجام تحقیقات ظاهری درخصوص وی خودداری کردند.

Advertisements

20 پاسخ

 1. من موندم که این بی ناموسا چطو ر برای قتل ندا هنوز قاتل جایگزین نزاشته اندواو را از مردم معتر ض معرفی کنند چند سال پیش که تو حرم امام رضا بمب گذوشتند سریع سه نفر راگیر اوردند وبه مجاهدین نسبت دادند واینطوری مردم را از نام مجاهدین متنفر ساختند

 2. سلام دوستان
  لطفاَ یه سری هم به وب لاگ ما بزنید و راجع به معضلات گران فروشی و کم فروشی و ربا خواری نظر و پیشنهاد بدهید
  ( إخوان المنصفین ) http://merrsad.blogfa.com/

 3. ادب مرد به زدولت اوست مرگ بر موسوی منافق مرگ بر خاتمی وطن فروش مرگ بر جنبش به اصطلاح سبز

  • ببند اون دهنه نجست رو حیف اون اسمت. آخه آدم بی شعور یه جوری حرف میزنی انگار این دولتتون فقط ندا رو به کشتن داده

  • خوش به حالت چه شغل خوبي داري اخوي ، ميشيني پاي اينترنت چرت و پرت ميگي و پول ميگيري!!! كره!

   اين آقايون موسوي و كروبي وخاتمي كه ازين كارا بلد نيستن ، ضمن اينكه دسترسي به بيت المال هم ندارن، كه اگر هم داشتن خرج اجير كردن مزدور نمي كردن، به لطف خدا مهرشون به دل بندگان صالح خدا افتاده كه مثل يه كوه پشتشون ايستادن.

   بيداد را مهلت طولاني نيست. امام علي (ع)

  • ما انقدر جرات داریم که شعارهایمان را با صدای بلند ودر خیابانهای تهران فریاد بزنیم تو هم اگه جرات داری به اتفاق دوستانت در میان مردم و با صدای بلند فریاد بزن نه اینکه عین ترسوها تو اینترنت مرگ بر مرگ کنی

 4. اگر مرد عقل داشته باشه اونوقت میفهمه که چجوری باید صحبت کته نه اینکه مثل احمدی نژاد که از چاله میدون پاشده اومده به همه بد و بیرا میگه و یکی احمق تر از اون که اسمه اون قاتل و نمیخوام بیارم هم ازش حمایت میکنه اما بعدش که میبینه داره قدرت و از دست میده میاد میگه نباید این اعترافات توی تلویزیون پخش میشد.
  آخه احق وطن فروش که اسم خودت و گذاشتی رهبر !!!!
  چرا اون روزی که این اعترافات پخش میشد لال شده بودی!
  طفلکی بعدا عذاب وجدان گرفته

 5. مرگ بر مزدور ماهواره ای

 6. مرگ بر منافق

 7. مرگ بر دیکتاتور و حامیان نفهمش

 8. hargez namirad anke delash zende shod be eshgh sabt ast bar jarideye alam davame nedaha va sohrabha, zemnan tavallode mir hossein bar hameye sabzha mobarak

 9. مرگ بر وطن فروشان جیره خوار
  درود بر جنبش سبز

 10. marg bar ahmaghi nejaz , va in rejime dorough goo ke amsale nedaha va sohrab ha ra par par kard … BE YADE NEDAHA VA SOHRAB HA AZ IRAN DEFA MIKONIM , TA KOOR SHAVAD HAR ANKE NATVAN DID (manzooram ba tarafdaraye in rejime)

 11. بچه ها اینها که میان تو سایت و نظر مخالف میدن دوست دارن که شما جوابشون رو بدین اینها در حدی نیستند که حتی ما بخواهیم دربارشون فکر کنیم چه برسه که نظر بدیم به خاطر بچه های جنبش سبز اصلا جوابشون رو ندین انقدر بگن تا از پایین بترکن.

 12. جناب موسوی!
  این نامه را نوشتم که بگویم که مادران این مرز و بوم از شما نخواهند گذشت اگر بخواهید باز شدن دانشگاه ها را با شروع دوباره ی بلوا و آشوب همراه کنید . ما بچه های مان را به دانشگاه ها نفرستاده ایم که پیاده نظام نیروهای دشمن باشند بی این که خود بدانند و البته شما می دانید.

  من به عینه دیدم که شما با موج سبز تان در این مدت، بچه های ما را به وادی شعار زدگی بی منطق و بی استدلال و تنها با هیجان و احساسات کور کشاندید و از شما می پرسم اگر فی الواقع خود را بر حق می دانید و حرفی حسابی دارید، چرا از روز اول بنای شعله ور کردن آتش احساسات و خاموش گذاشتن فروع عقل و خرد را در طرفداران خود گذاشتید؟ و من مطمئنم که در ادامه ی راه هم اگر بخواهید بروید، چاره ای جز توسل به همین رویه ندارید. ما بچه های مان را روانه دادگاه کردیم که چشم شان باز شود و عقل شان رشد کند و شما همه ی سرمایه گذاری تان بر روی نفهمیدن و تعطیل کردن فکر و عقل و دامن زدن هیجان و احساسات تخریبی و بدبینانه است . چرا؟

 13. سیاوش کاملا» از نگارشت معلومه که از جیره خواران حکومت استبداد هستی کاملا» حق داری که اینجوری دفاع کنی … حرص زیاد نزن – خودت می دونی که خدا وکیلی روزهای آخر استبداد نزدیکه … پس بخدا توکل کن وآرزوی توفیق برای اسلام واقعی و آقای موسوی کن . متشکرم

 14. این که چیز تازه ای نیست این رژیم از همون اول با قتل و دزدی وارعاب سر کار امد و با همین ترفندها به عمر ننگینش ادامه داد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: