سعید حجاریان آزاد شد


ارلمان‌نیوز:پیش از ظهر امروز، بعد از آنکه سعید حجاریان را در دو برنامه تلویزیونی مقابل دیدگان بییندگان سیمای جمهوری اسلامی قرار دادند، او را آزاد کردند.
به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، سایت الف در خبر کوتاهی خبر از آزادی این تئوریسین اصلاحات داد و نوشت:«سعید حجاریان قبل از ظهر امروز از زندان اوین آزاد شد.»
گفتنی است حجاریان که بعد از سوء قصد سعید عسگر تحت القائات اندیشه‌های افراطیون مخالف جمهوریت نظام، ترور شده بود با مشکلات فراوان جسمی دست و پنجه نرم می‌کرد و به سختی قادر به حرف زدن و راه رفتن است، اما او به جرم تلاش برای انجام انقلاب مخملی بعد از انتخابات بازداشت شد!
خبرهای تکمیلی حاکی از آن است که برادر سعید حجاریان خبر آزادی او را تائید کرد.

Advertisements

10 پاسخ

 1. بعد از اين رسوائي بزرگ با اين مت مت كردن مردن شرافت دارد بر زنده ماندن

 2. سید جون اگه مردن شرافت بر زنده موندن داشت گالیله هم باید اینکار رو می کرد
  و معلوم نبود چند سال بعد باید دنیا صبر میکرد تا بفهمه زمین گرد هست
  آزادی اسیر جنبش رو به همه سبز ها تبریک میگم

  • خبر کوتاه ولی پرمعنا دقایفی پس از آزادی وی بر روی خروجی بیشتر خبرگزاری های وابسته به دولت قرارگرفت.

   غلامعلی رياحی، وکيل مدافع حجاريان با اعلام اين خبر به خبرنگار حقوقی ايسنا، گفت: موکلم با توديع وثيقه صادره تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

   در حالی که سایت های دولتی خبری مبنی بر آزادی حجاریان منتشر کرده بودند، پارلمان نیوز خبر داد:» بنا بر آخرین اطلاعات به دست آمده مشخص شد که با توجه به وضعیت جسمانی سعید حجاریان در حال حاضر مقدمات خروج وی از زندان در حال انجام است و حجاریان تا ساعاتی دیگر از بازداشتگاه به سمت خانه روانه می شود.» و پس از آن این رسانه خبری در تماس با برادر حجاریان خبر را تایید کرد و اینک سعید حجاریان پس از ماهها خبس، انفرادی، شرکت در دادگاهف اعتراف و انجام میزگرد های تلویزیونی با قرار وثیقه آزادشد.

   گفته می شود که وی از زندان اوین آزاد شده است، در حالی که سخنگوی کمیته ویژه مجلس ایران در پیگیری حوادث پس از انتخابات اعلام کرده بود که سعید حجاریان به یک خانه سازمانی منتقل شده است. وی به نقل از سعید مرتضوی، دادستان تهران گفته است که این خانه دارای امکانات رفاهی و پزشکی مناسب برای آقای حجاریان است و امکان رفت و آمد خانواده اش به این خانه وجود دارد.

   هفته گذشته شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی برنامه‌ای را با عنوان «آسیب‌شناسی نظری حوادث پس از انتخابات» با حضور سه چهره برجسته اصلاح‌طلب از دو حزب مشارکت و کارگزاران پخش کرد. در این برنامه، سعید حجاریان و سعید شریعتی از حزب مشارکت و محمد عطریانفر از حزب کارگزاران که از پس از انتخابات ۲۲ خرداد در سلول‌های انفرادی به سر می‌برند، به نقد دیدگاه‌‌های گذشته خود پرداخته و، در تایید گفته‌های رهبر جمهوری اسلامی، علوم انسانی را منشاء خطر برای نظام دانستند.

   میزگرد این سه چهره اصلاح‌طلب پس از آن از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد که رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر اعتراف متهمان رویدادهای پس از انتخابات علیه خودشان را قابل استناد دانسته بود.

   پیش از این نیز سعید حجاریان در چهارمین دادگاه فعالان انتخاباتی در یک لایحه دفاعیه که توسط سعید شریعتی خوانده شد ، از اقداماتش پوزش خواسته و اعلام کرده بود از حزبی که متهم به تحریک نا آرامی است استعفا خواهد داد. در این دادگاه دادستان خواهان اشد مجازات برای این روشنفکر متنفذ شد.

   در زمانی که وی در زندان بود خانواده سعید حجاریان از ادامه بازداشت و وخیم تر شدن وضع سلامت او بارها ابراز نگرانی کرده که سایر بخشهای داخلی بدن ایشان نیز با کم کاری روبه رو بوده و ایشان علاوه بر فیزیوتراپی , نیازمند برنامه غذایی خاص و مراقبتهای ویژه پزشکی نیز هستند. سعید حجاریان همچنین چندیان بار به دلیل وخامت وضع جسمی به بیمارستان منتقل شده است. گفته می شد که وی را مدتها زیر آفتاب داغ تابستان قرار می دادند تا بدین وسیله به ایشان فشار بیشتری وارد کنند. این در حالی است که از سوی خبرگزاری های وابسته به دولت نامه ای منسوب به سعید حجاریان منتشر شد که در آن وخامت حال جسمی، اعمال شکنجه و استفاده از قرص های روان گردان در مورد او تکذیب شده بود و از تسهیلات و رفتار انساندوستانه و برادرانه زندانبانان تقدیر بعمل آمده بود.

   همچنین بازداشت سعید حجاریان واکنش های منفی در میان اقشار جامعه و مراجع داشت. زینب دختر سعید با نوشتن نامه ای از مراجع عظام آیت الله منتظری، صانعی و موسوی اردبیلی تظلم خواهی کرده بود و خواستار آزادی پدرش بود.

   سعید حجاریان، در سال 1378 در حالی که نائب رئیس شورای شهر تهران بود از سوءقصد سعید عسکر جان به در برد. ولی از آنجا که ضارب از فاصله نزدیک سر او را هدف قرار داده بود، وی دچار آسیب دیدگی نخاع شد و از نظر تکلمی نیز با مشکل روبرو گردید.

   گفتنی است بولتن دفتر سياسي سپاه دوسال پیش در مطلبي با عنوان «پيشنهاد براندازي خاموش» حجاريان عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت را به دليل ارائه راهبرد «فشار از پايين، چانه زني در بالا» به عنوان يکي ‏از طراحان براندازی به اعضاي سپاه معرفی کرد.‏

   اینک جانباز اصلاحات پس از آنکه نمایش قدرت ستاد کودتا در انجام شوهای تلویزیونی به پایان رسید، همزمان با ناآرامی های دانشگاه وی را آزاد می کنند تا شاید بتواند از پیکر بیمار و دل پر درد این اصلاح طلب در راستای اهداف دیگرش استفاده کند.

   • سرانجام حضرت امام(ره) در ششم فروردین 1367 طی نامه‌ای، منتظری را از قائم مقامی ولایت فقیه خلع كرد:‌ «از آنجا كه روشن شده است كه شما این كشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از كانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید، شما در اكثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضع‌گیری‌هایتان نشان دادید كه معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید بر كشور حكومت كنند؛ به قدری مطالبی كه می‌گفتید دیكته شده منافقین بود كه من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم. مثلا در همین دفاعیه شما از منافقین، تعداد بسیار معدودی كه در جنگ مسلحانه علیه ‌اسلام و انقلاب محكوم به اعدام شده بودند را منافقین از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و می‌بینید كه چه خدمت ارزنده‌ای به استكبار كرده‌اید. در مسأله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از همه متدینین متدین‌تر می‌دانستید و با اینكه برایتان ثابت شده بود كه او قاتل است مرتب پیام می‌دادید كه او را نكشید… شما از این پس وكیل من نیستید و به طلابی كه پول برای شما می‌آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده و یا در تهران به جماران مراجعه كنند…»

    امام خمینی (ره) در این نامه تاریخی پیش بینی می‌كند كه «منتظری مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شود كه آخرتش را خراب‌تر می‌كند» و لذا ضمن توصیه‌هایی از او می‌‌خواهد: «از آنجا كه ساده لوح هستید و سریعاً تحریك می‌شوید، در هیچ كار سیاسی دخالت نكنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد».

    رهبر كبیر انقلاب اسلامی در همین نامه خطاب به افكار عمومی می‌گویند: «تاریخ پر است از خیانت بزرگانش به اسلام؛ سعی كنند تحت تأثیر دروغ‌های دیكته شده كه این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شور و شوق و شعف پخش می‌كنند نگردند».

    بیست و یكسال از این ماجرا می‌گذرد. اینجا ایران، سال 88 است و صد و چهار روز از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را پشت سرگذاشته‌ایم. آقای منتظری با دیدن فضای درگیری‌ها و اختلافات سیاسی و با مشاهده تحركات «جنبش آشوب» زبان گشوده و دست به كار شده است. میرحسین موسوی دست به دامان او می‌شود و او نیز، با آغوش باز از میرحسین پذیرایی می‌كند و این در حالی است كه میرحسین موسوی همواره در اظهارات و بیانیه‌هایش مدعی پیروی از اندیشه و منش امام خمینی (ره‌) است. مستمعان بیگانه را بر سر ذوق آورده كه مسعود رجوی رئیس گروهك تروریستی منافقین ضمن تقدیر و تشكر از منتظری، خواستار «افشاگری او علیه نظام جمهوری اسلامی ایران قبل از رسیدن اجل وی» شد. رجوی در بیانیه‌اش منتظری را فردی دانست كه «بالاترین سرمایه دنیوی و اخروی‌اش در پیشگاه خلق، عزل وی از سوی امام خمینی (ره) است».
    ضروری است كه آقای منتظری در این شرایط به این جمله امام خمینی (ره) دقت و توجه ویژه نشان دهد:‌ «از آنجا كه ساده لوح هستید و سریعاً تحریك می‌شوید در هیچ كار سیاسی دخالت نكنید؛ شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد» و میرحسین موسوی نیز یك‌بار دیگر به خود بنگرد و ببیند از كه بریده و به كه پیوسته است

 3. علي جون توهم نكن داداش گاليله وقتي مي خواستن اعدامش كنن ميدوني چه گفت (گفت زمين شاهد باش كه مي چرخي) اما حجاريان مثل روباه پير حقايق تازه روشن كرد و براي همه گفت كه چه غلطي كرده چيزي حاليش نبوده كه ديگران نفهمن اگر طبق كتاب سنت عقل اجماع حركت كني آسيبي نخواهيد ديد نه طبق نظر دانشمند وابسته به غرب

 4. من برای این نفوذی های حکومت متاسفم که علارقم فیلترینگ و سایر محدودیتها دست به دسیسه جدید می زنند اگه دقت کنید یک نفر از همین فاسدین حکومت به تمام خبرهای این سایت سرکشی می کند و بسیار مغرضانه جفنگیات حکومتی رو بعنوان کامنت می ذاره.
  یک روز به اسم سیاوش میاد یک روز سید و یک روز …
  بهر حال من براش دعای بهبودی دارم .
  هر چند که کلیه بازدید کنندگان عزیز هم حتماً تا حالا متوجه این حرکات ایضایی شده اند.

 5. يك موي پشم —ايه سعيد حجاريان به صد ها آشغال مثل احمدينژاد و خامنه اي –وسكش مي ارزد

  • سعید حجاریان عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و مشاور ارشد سیدمحمد خاتمی
   انزجار و تنفر خود را از کلیه تحرکات که امنیت کشور را به خطر انداخته ابراز می‌کنم.
   با ارائه تحلیل‌‌هاي ناصواب مرتکب خطا‌هاي سهمگین شده‌ام.
   نظام ولایت فقیه مشروعیت خود را از ناحیه مقدسه امام زمان ‌(عج) می‌گیرد و بدین لحاظ حکم ولی فقیه شعبه‌اي از ولایت رسول اکرم(ص) می‌باشد.
   بسیاری از حربه‌‌هاي ایدئولوژیک در پوشش علوم انسانی عرضه می‌شوند.
   عده‌ای از فعالان سیاسی عامداً با توجه به پیامد‌هاي یک نظریه آن را در سطح دانشگاه احزاب و جامعه اشاعه می‌دهند.
   حضرت امام (ره) به ما آموختند که روی پای خود بایستیم و مقهور شرق و غرب نشویم.
   از مراجع فکری و نظریه پردازان حزب مشارکت به شمار می‌روم.
   استعفای خود را از حزب مشارکت اعلام می‌نمایم.
   حمزه کرمی عضو حزب کارگزاران، مدیر سایت جمهوریت، از کارمندان دانشگاه آزاد
   اين جانب مدير اسمي سايت جمهوريت بودم و در واقع مدير رسمي اين سايت مهدي هاشمي بود.
   پرسنل سايت با چاپ شبنامه در ستادهاي ميرحسين موسوي و توزيع آنها، به تضعيف دولت و نظام مي‌پرداختند.
   جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود.
   2 ميليارد تومان از بيت‌المال صرف هزينه هاي انتخاباتي سال 84 شد.
   بنده خود را مصداق اتهامات وارده نمي دانم چرا كه سايت جمهوريت مدير مسئول داشته و طبق قانون هم بايد مدير مسئول اين سايت پاسخگوي تخلفات آن باشد و شبنامه را هم مجموعه سايت دنبال مي‌كرد و بنده در توزيع اين شبنامه ها نيز اقدامي انجام ندادم.
   اظهارات بنده نه به دلیل فشار و نه به دلیل اعمال نظر کسی است، چنانچه همین شبهه را درخصوص اظهارات جلسات اخیر برخی متهمان نیز وارد کردند.
   یک شرکت 500 میلیون تومان برای چاپ یک میلیون جلد کتاب پول دریافت کرده بود در حالی که تنها 25 هزار جلد کتاب چاپ شد و مابقی پول صرف تبلیغات مورد نظر «م.ه» شد.
   سایت جمهوريت تبدیل به سایت تضعیف کننده سازمان‌هاي نظامی از جمله بسیج و سپاه و سازمان‌‌هاي دولتی شد و حتی این سایت خدمات دولت را نیز پول پاشی معرفی می‌کرد و کار به جایی کشید که این سایت بر خلاف واقعیت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقین کرد.
   مسعود باستانی روزنامه‌نگار و خبرنگار فعال سایت جمهوریت
   حمله به عملكرد 4 ساله دولت و تضعيف نهادهاي قانوني كشور همچون شوراي نگهبان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي مقاومت بسيج و نيز نيروي انتظامي، تضعيف شخص احمدي‌نژاد، ايجاد شبهه در انتخابات، ارائه اخبار ضد و نقيض مبني بر سوء استفاده از اموال دولتي، القاي تقلب در انتخابات جزو محورهايي بود كه در راستاي وحدت شكني و ايجاد التهاب در جامعه ما آن را در دستور كار داشتيم.

   شبنامه‌اي توسط من و گردانندگان سايت جمهوريت عليه رئيس جمهور که مصداق توهين و افترا بود منتشر شد و مقرر شد تا هزينه مالي اين ويژه‌‌نامه از سوي كرمي و هاشمي رفسنجاني تأمين شود و سپس پس از تهيه به اعضاي ستاد 88 تحويل داده شد تا آنان اين شبنامه را توزيع كنند.
   من تحت تأثير القائات برخي از آقايان دچار توهم شدم و در سايت جمهوريت مطالبي را همسو با روزنامه‌هاي بيگانه منتشر كردم، از اين رو از عملكرد خود پشيمانم.
   با توجه به اميال سياسي نادرستي كه داشتم وسيله‌اي براي پيشبرد اغراض سياسي برخي افراد قرار گرفتم.
   با رادیو فردا، سایت ضد انقلابی روز آنلاین، هفته‌نامه شهرگان و نیز رادیو چکاوک ارتباط داشته‌ام که در خصوص وضعیت کشور سیاه‌نمايی علیه نظام و نیز اخباری از وضعیت زندان‌ها و برجسته‌سازی مسائل سیاسی گزارشاتی به این رسانه‌ها ارائه کردم.
   از سوی رادیو ضد انقلابی چکاوک به صورت ماهانه بین 300 تا350 دلار طی 2 تا 3 سال دستمزد دریافت می‌کردم.
   دفتر سایت جمهوریت كه توسط مهدي هاشمي رفسنجاني اداره مي‌شد در یکی از دفاتر دانشگاه آزاد مستقر بود و مبالغی که به ما ارائه می‌شد از طریق چکی از سوی دانشگاه آزاد بود.
   در سایت جمهوريت با درج اخباری نادرست و نمایش ناکارآمدی دولت نهم اقدام می‌کردیم.

 6. سلام دوستان
  وب لاگ إخوان المنصفین از شما عزیزان دعوت به عمل می آورد تا با مطالعه ی مطالب این وب لاگ نظرات و پیشنهادات خود را در مورد معضلات کم فروشی و گران فروشی و ربا خواری برای ما ارسال فرمائید. باتشکر
  إخوان المنصفین http://merrsad.blogfa.com/

 7. امید لواسانی، فعال كميته اطلاع رساني موسوي
  خبري مبني بر تجمع آرام در مقابل مجلس براي اعتراض به نتيجه انتخابات براي تمامي اعضاي شبكه اجتماعي سايت ارسال شد كه ارسال اين خبر توسط بنده مورد قبول واقع شد زيرا مدير سايت توانايي ارسال اين مطلب را نداشت اما پس از ارسال اين مطلب در سايت قلم نيوز نوشته شد كه موسوي در اين تجمع شركت نخواهد كرد؛ پس از مشاهده اين مطلب سرور سايت را روز اول تير خاموش كرديم زيرا علي‌رغم تعهدات خود براي پشتيباني سايت ديگر قصد ادامه همكاري نداشتيم چرا كه تصور مي‌كرديم اهداف ناصوابي توسط آنان پيگيري مي‌شد.
  ما اگر از ابتدا به اهداف طراحان اصلي اغتشاشات واقف بوديم وارد اين بازي نمي‌شديم و من از اين بابت متأسفم اما اميد دارم كه عنصر مفيدي براي وطنم باشم.
  زندان براي من بسيار سازنده بود چرا كه توانستم بار ديگر خداي خود را بازشناسم و اين مكاشفه با حسن رفتار اسلامي توسط بازپرس، قاضي و غيره انجام شده است.
  بنده در هيچ تجمعي شركت نكردم و درخصوص ارسال ايميل‌ها بايد بگويم اگر كاري در مورد ارسال ايميل‌ها انجام دادم كه مجرمانه بوده از آن اطلاعي نداشته‌ام، متأسفم و درخواست رأفت اسلامي دارم.

  طراح اخلال در برق كشور
  من هيچگاه تحليلگر سياسي نبودم و از مسائل كشور اطلاعي نداشتم از اين رو با حضور در كشور پس از انتخابات در فضاي به وجود آمده دچار احساسات شدم.
  در سايت بالاترين طرحي را مبني بر اينكه 10 ميليون لوازم برقي بايد به برق زده شود تا در سيستم برق كشور اخلال به وجود آيد را ديدم و با توجه به اينكه من كارشناس سيستم برق هستم اين طرح را مسخره يافتم از اين رو 200 ايميل به نام 30 تير زدم، گرچه مي‌دانستم اين طرح تنها تئوري است و در صحنه اجرا، قابل عملياتي شدن نيست. از اين رو به خاطر اقدام خود احساس گناه كردم چرا كه با توجه به اينكه مراكز كنترل و مديريت برق وجود دارد از اين رو مطمئن بودم اين طرح شكست مي‌خورد.
  در طرح اخلال در برق كشور از مردم خواسته مي‌شد ساعت 9 شب برق‌هاي خود را خاموش كرده و مجدداً در ساعت
  15/9 دقيقه برق‌‌هاي خود را روشن كنند تا با اين كار وزارت نيرو تحت تأثير اين شوك قرار گيرد.
  هدف از طرح‌‌هاي اخلالگري در برق، فشار براي استيضاح احمدي‌نژاد يا عدم رأي اعتماد به وزراي پيشنهادي‌اش از سوي مجلس بود.
  انسان در زندان به خود مي‌آيد همان طور كه من در اين محيط به برخي از مسائل دروغ در بيرون پي بردم و اين فرصت براي من بسيار خوب بود.
  زماني كه در 17 تير ماه دستگير شدم اين گونه تصور مي‌كردم كه به زندان اوين رفته و انواع شكنجه بر روي من صورت مي‌گيرد از اين رو در همين جا شهادت مي‌دهم كه در طول بازداشت هيچ رفتار بدي با من نشد و من تحت فشار قرار نگرفته‌ام.
  از ملت ايران و رهبر معظم انقلاب به دليل آنكه از دانش فني خود براي ضربه زدن به نظام استفاده كردم عذرخواهي مي‌كنم.

  علي بهزاديان‌نژاد، عضو روابط عمومي ستاد موسوي
  سايت ارتباطات مردمي زير نظر سايت ستاد موسوي بوده و خبر راه‌اندازي آن را سايت قلم نيوز درج كرده است. از اين رو بايد جرايم اين سايت را سايت اصلي موسوي بپذيرد.
  به ازاي كارهايش از سايت موسوي يك ميليون و 750 هزار تومان وجه نقد دريافت كرده است.
  از برخي كار‌هاي خود در انتخابات ابراز شرمساري مي‌كنم.
  پس از انتخابات در اين وب سايت تغييراتي داديم كه مهمترين كار اين سايت پس از انتخابات براي شايعه پراكني و ايجاد فضاي مسموم به كار گرفته شد.
  اولين محرك بحث تقلب در انتخابات بود كه از سوي موسوي و كروبي اعلام شد و با سخناني نظير عمليات‌ مهندسي آرا و شعبده‌بازي آرا اين نوع ادبيات قشر جوان را احساساتي كرد.
  افراد در ستاد موسوي به اطرافيان خود نگاه كرده و برنده شدن وي را در انتخابات قطعي مي‌دانستند از اين رو اين نگاه را به كل كشور تعميم دادند كه اين امر موجب اقدامات آنان در حوادث پس از انتخابات شد.
  شخصاً از كروبي و موسوي مي‌خواهم به دروغ‌هاي خود پايان دهند و در راستاي بازسازي وجهه مخدوش شده نظام كه از سوي آنان صورت گرفته بكوشند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: